CONTABIL SENIOR

ARP ContExpert Grup

Posted 2 years ago

SERVICII PROFESIONALE DE CONTABILITATE CONSULTANTA FINNACIAR - CONTABILA EXPERTIZE CONTABILE SI FISCALE AUDIT FINANCIAR - CONTABIL

Ce am dori să găsim la tine în CV:

– Studii superioare în domeniul financiar – contabil (sau economic) finalizate;
– Experiență într-o poziție similară: minim 5 ani;
– Cunoștințe bune de operare PC: Microsoft Office și abilități excelente de operare în programe specifice de contabilitate – avantaj SAGA;
– Cunoștințe solide în domeniul legislației contabile și fiscale;
– Predispoziție spre organizare și prioritizare a activităților, dar ținând cont de respectarea termenelor limită;
– Cunoștințe medii de limba engleză.

Profilul candidatului potrivit pentru echipa noastră:

  • Persoană ordonată, responsabilă, cu spirit de echipă;
  • Gândire orientată spre rezultate și atenție la detalii;
  • Abilități bune de comunicare, relaționare și organizare;
  • Capacitate de adaptare la un mediu dinamic și flexibil;
  • Implicare și spirit de inițiativă.

Cu ce ar trebui să te confrunți – Responsabilități:

– Derularea operațiunilor financiar – contabile, completarea registrelor contabile, întocmirea balanței de verificare;
– Înregistrarea operațiunilor contabile în programul de contabilitate;
– Întocmirea declarațiilor lunare către autorități și transmiterea documentelor specifice;
– Realizarea diferitelor rapoarte financiar – contabile specifice domeniului;
– Evidența și înregistrarea contabilă a documentelor aferente achizițiilor de bunuri și servicii de la furnizori;
– Evidența extraselor bancare;
– Evidența și înregistrarea contabilă a registrului de casă și a deconturilor;
– Operarea mijloacelor fixe (intrări, amortizări, descărcări de gestiune);
– Reconcilieri fișe de cont furnizori și clienți;
– Menținerea relației cu clienții sau administrațiile financiare;
– Comunicare cu clienții telefonic și / sau prin intermediul e-mail-ului;

– Intocmirea de rapoarte diverse, la solicitarea managementului;

Ce îți putem noi oferi:

  • Mediu de lucru prietenos, echipă tânără și entuziastă (media de vârstă: 35 de ani);
  • Proiecte variate, șansa de a acumula rapid experiență diversificată;
  • Locație centrală – Cotroceni, accesibilă, aproape de metrou și bine conectată la mijloacele de transport în comun;
  • Autonomie decizională și libertate de acțiune pentru clienții alocați (de la primul contact);
  • Suport tehnic intern (când și unde este necesar) de la colegii / partenerii seniori;
  • Evenimente de companie (teambuildings, ieșiri, aniversări)
  • Traininguri diverse si suport real in dezvoltarea profesională;
  • Pachet salarial corelat cu experienta și diverse bonusuri per proiecte;
  • Respect pentru fiecare coleg/ă în parte; work-life balance;
  • Oportunități reale de creștere / carieră;

Așteptăm CV-ul tău sau recomandări la adresa de e-mail: recrutare@conceptahr.ro sau arpcontexpert3@gmail.com

Pentru mai multe detalii cu privire la ”Politica de recrutare”, vă rugăm să accesați următorul link: