CONTABIL SENIOR

Posted 4 months ago

Cerinte:

– Studii superioare în domeniul financiar – contabil (sau economic) finalizate;
– Experienta intr-o pozitie similara minim 5 ani;
– Cunostinte bune de operare PC: Microsoft Office si abilitati excelente de operare in programe specifice de contabilitate – avantaj SAGA;
– Cunostinte solide in domeniul legislatiei contabile si fiscale;
– Multitasking, capacitate de lucru in echipa, adaptabilitate, flexibilitate;
– Persoana ordonata, atenta la detalii, cu abilitati excelente de comunicare si relationare;

– Capacitate de organizare si prioritizare a activitatilor cu respectarea termenelor limita;
– Cunostinte medii de limba engleza.

Profilul candidatului cautat:

  • Persoana responsabila, cu spirit de echipa;
  • Gandire orientata spre rezultate și atemntie la detalii;
  • Capacitati bune de comunicare și organizare;
  • Abilitatea de adaptare la un mediu dinamic;
  • Implicare si spirit de initiativa.

Responsabilitati:

– Derularea operatiunilor financiar contabile, completarea registrelor contabile, Intocmirea balantei de verificare;
– Inregistrarea operatiunilor contabile in programul de contabilitate
– Intocmirea declaratiilor lunare catre autoritati si transmiterea documentelor specifice;
– Realizarea diferitelor rapoarte financiar-contabile;
– Evidenta si inregistrarea contabila a documentelor aferente achizitiilor de bunuri si servicii de la furnizori;
– Evidenta extraselor bancare;
– Evidenta si inregistrarea contabila a registrului de casa si a deconturilor;
– Operarea mijloacele fixe (intrari, amortizari, descarcari de gestiune) ;
– Reconcilieri fise de cont furnizori si clienti;
– Intocmirea diferitelor rapoarte si situatii solicitate;
– Mentinerea relatiei cu clientii sau administratii financiare; Comunicare cu clientii telefonic si pe E-mail; Intocmirea de rapoarte la solicitarea managementului;

Ofertă:

  • Mediu de lucru prietenos, echipă tânără și entuziastă;
  • Desfășori o activitate frumoasă unde nu te simți ca la muncă;
  • Proiecte variate, șansa de a acumula rapid experiență diversificată;
  • Locație centrală, accesibilă, aproape de metrou și foarte bine conectată la mijloacele de transport în comun;
  • Autonomie decizională și libertate de acțiune pentru clienții alocați (de la primul contact);
  • Suport tehnic intern când și unde este necesar de la colegii/partenerii seniori;
  • Evenimente de companie (tembuildings, ieșiri, aniversări)
  • Traininguri, suport dezvoltare profesională;
  • Pachet salarial corelat cu experienta și diverse bonusuri per proiect;
  • Respect pentru timpul și ritmul personal, work-life balance;
  • Oportunități reale de creștere / carieră;

Asteptam CV-ul tau sau recomandari la adresa de e-mail: recrutare@conceptahr.ro