Inginer Sisteme Fotovoltaice (Inginer asistență tehnică sisteme fotovoltaice)

Concepta HR Solutions

Posted 1 an ago

Pentru clientul nostru, companie cu peste 30 de ani de experiență pe piața energiei, căutam un INGINER pentru panouri fotovoltaice, cu pregatire și experiență în domeniul energiei electrice, electronicelor, energiei din surse regenerabile sau într-un domeniu conex.

Responsabilitățile postului:

  • Asistență și consiliere tehnică în implementarea proiectelor și realizarea modificărilor de rigoare, pentru a oferi clienților cele mai bune soluții;
  • Întocmirea documentației tehnice aferentă proiectelor;
  • Consultanță tehnică în fazele de ofertare și proiectare ale unui sistem;
  • Soluționarea în timp util a cererilor primite de la potențialii clienți;
  • Menținerea legăturii cu toți clienții companiei;
  • Susținerea ofertelor în față clienților și discuții cu aceștia pentru detalii tehnice;
  • Asistență tehnică pe parcursul execuției proiectelor și realizarea modificărilor de rigoare pentru a oferi cele mai bune soluții;
  • Avantaj: cunoașterea pieței: principalii clienți, producători, etc.
  •  Studierea gamei de produse de la furnizori în vederea alegerii ofertei optime;

  • Absolvent(ă) a unei instituții de învățământ superior într-unul dintre domeniile tehnice: Inginerie Electrică , Electronică, Electrotehnică, Energetică, Automatizări sau conex ingineriei tehnice;
  • Cunoștințe bune de MS Office;
  • Capacitatea de analiză si sinteză;
  • Cunoștințe tehnice (eventual și abilități practice) în domeniul ingineriei electrice;
  • Competențe organizaționale și de bune abilități de comunicare și relaționare;
  • Capacitatea de a interpreta și înțelege schemele electrice, specificațiile tehnice, și informațiile relevante specifice domeniului energetic;
  • Pasiune pentru domeniul energiei regenerabile;
  • Orientat(ă) către învățarea și dezvoltarea continuă;
  • Experiență de minim 1 an in domeniul sistemelor fotovoltaice reprezintă un avantaj, dar nu este o cerință obligatorie;
  • Cunoștințe de limba engleză.

Beneficii:

  • Mediu de lucru dinamic, dar cu o atmosferă plăcută;
  • Salariu raportat la nivelul de experiență (4000 – 5000 Ron brut);
  • Birou zona 1 Mai  (2 min de metrou);
  • Oportunitatea de a-ți valorifica abilitățile într-un mediu de lucru profesionist, alături de o echipă experimentată și ambițioasă într-un domeniu interesant și în creștere;

Dacă consideri că esti persoana potrivită, așteptăm CV-ul tău la adresa:  recrutare@conceptahr.ro

*Doar candidatii considerati eligibili vor fi contactati. Multumim pentru interesul acordat!

#Job #Green #EnergieVerde #Inginer #Fotovoltaice #Cariera #Eco #Viitor #Regenerabil