CONTABIL SENIOR

Posted 3 years ago

Ce am dori să găsim la tine în CV:

– Studii superioare în domeniul financiar – contabil (sau economic) finalizate;

– Experiență într-o poziție similară: minim 5 ani;

– Cunoștințe bune de operare PC: Microsoft Office și abilități excelente de operare în programe specifice de contabilitate – avantaj SAGA;

– Cunoștințe solide în domeniul legislației contabile și fiscale;

– Predispoziție spre organizare și prioritizare a activităților, dar ținând cont de respectarea termenelor limită;

– Cunoștințe medii de limba engleză.

Profilul candidatului potrivit pentru echipa noastră:

  • Persoană ordonată, responsabilă, cu spirit de echipă;
  • Gândire orientată spre rezultate și atenție la detalii;
  • Abilități bune de comunicare, relaționare și organizare;
  • Capacitate de adaptare la un mediu dinamic și flexibil;
  • Implicare și spirit de inițiativă.

Descrierea jobului

Cu ce ar trebui să te confrunți – Responsabilități:

– Derularea operațiunilor financiar – contabile, completarea registrelor contabile, întocmirea balanței de verificare;

– Înregistrarea operațiunilor contabile în programul de contabilitate;

– Întocmirea declarațiilor lunare către autorități și transmiterea documentelor specifice;

– Realizarea diferitelor rapoarte financiar – contabile specifice domeniului;

– Evidența și înregistrarea contabilă a documentelor aferente achizițiilor de bunuri și servicii de la furnizori;

– Evidența extraselor bancare;

– Evidența și înregistrarea contabilă a registrului de casă și a deconturilor;

– Operarea mijloacelor fixe (intrări, amortizări, descărcări de gestiune);

– Reconcilieri fișe de cont furnizori și clienți;

– Menținerea relației cu clienții sau administrațiile financiare;

– Comunicare cu clienții telefonic și / sau prin intermediul e-mail-ului;

– Intocmirea de rapoarte diverse, la solicitarea managementului;

Ce îți putem noi oferi:

  • Mediu de lucru prietenos, echipă tânără și entuziastă (media de vârstă: 35 de ani);
  • Proiecte variate, șansa de a acumula rapid experiență diversificată;
  • Locație centrală – APACA, accesibilă, aproape de metrou și bine conectată la mijloacele de transport în comun;
  • Autonomie decizională și libertate de acțiune pentru clienții alocați (de la primul contact);
  • Suport tehnic intern (când și unde este necesar) de la colegii / partenerii seniori;
  • Evenimente de companie (teambuildings, ieșiri, aniversări)
  • Traininguri diverse si suport real in dezvoltarea profesională;
  • Pachet salarial corelat cu experienta și diverse bonusuri per proiecte;
  • Respect pentru fiecare coleg/ă în parte; work-life balance;
  • Oportunități reale de creștere / carieră;

Descrierea companiei

Clientul pentru care recrutam este o societate comerciala care ofera servicii de consultanta si expertiza contabila diversilor clienti, fiind inregistrata la Corpul Expertilor Contabili si Contabililor Autorizati din Romania.

Cu o experienta de peste 10 ani, ofera clientilor sai servicii de consultanta si expertiza contabila de calitate, precum si o gama complexa de servicii financiar-contabile profesionale.

Pana in prezent, peste 500 de societati comerciale au beneficiat de corectitudinea, seriozitatea si responsabilitatea de care au dat dovada in prestarea serviciilor lor, indiferent de specificul si de domeniul in care activeaza: comert en-gross si en-detail, productie, constructii, transport, import-export, dezvoltare si servicii software, agentii de turism, prestari servicii diverse, jocuri de noroc, dezvoltare imobiliare, paza si protectie, productie publicitara, fast-food, etc.

Pentru mai multe detalii cu privire la ”Politica de recrutare”, vă rugăm să accesați următorul link: