Asistent administrativ / Asistent Manager

Posted 3 years ago

Rol principal:

Asigură suport managementului companiei în activitățile administrative ce țin de domeniul financiar-contabil.

Ce implică job-ul / Responsabilitati:

  • Primirea vizitatorilor / clientilor si indrumarea acestora catre persoanele vizate;
  • Introducerea in baza de date a diferitelor documente;
  • Tine registrul de intrări/ieșiri al companiei; Intocmirea registrului de casa;
  • Suport pentru intocmirea deconturilor de cheltuieli, ordine de deplasare;
  • Suportul administrativ pentru toti partenerii / clienții companiei;
  • Preluarea și direcționarea apelurilor telefonice si a corespondentei;
  • Gestionarea corespondentei cu partenerii, clientii, angajatii si autoritatile locale;
  • Inregistrarea, scanarea, indosarierea, arhivarea anumitor documente ale companiei;
  • Asigurarea transmiterii documentelor prin curier, postă, e-mail;
  • Verificarea și menținerea stocurilor de birotică și papetărie, produse de protocol si curatenie,etc.

Profilul candidatului potrivit pentru echipă:

  • Sudent/ă sau absolvent/ă de studii superioare (avantaj domeniul financiar / contabil / economic);
  • Experiență în activități administritative / secretariat – avantaj;
  • Cunostinte elementare de contabilitate primară;
  • Cunostințe excelente de  PC / Cunostinte operare MS Office (Word, Excel, Outlook);
  • Abilități de utilizare a internetului si limba engleză;
  • Aptitudini de comunicare și relaționare, gandire analitică, capacitate de organizare si planificare;
  • Ușurință în procesarea de informații din tabele și rapoarte;

Ce ar trebui să aduci cu tine la birou:

  • zâmbetul pe buze si energie molipsitoare;
  • atitudine pozitivă, inițiativă, dar si asertivitate;
  • atentie distributiva, capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan;
  • Atenție la detalii, flexibilitate, perseverență;
  • dorinta de a interactiona cu oamenii si sa iti ajuti colegii;

Ce îți poate oferi Angajatorul:

  • Mediu de lucru prietenos, echipă tânără și entuziastă (media de vârstă: 35 de ani);
  • Proiecte variate, șansa de a acumula rapid experiență diversificată;
  • Pachet salarial corelat cu experienta și diverse bonusuri per proiecte;
  • Locație centrală – APACA, accesibilă, aproape de metrou și bine conectată la mijloacele de transport în comun;
  • Autonomie decizională și libertate de acțiune pentru anumite sarcini;
  • Suport tehnic intern (când și unde este necesar) de la colegii / partenerii seniori;
  • Evenimente de companie (teambuildings, ieșiri, aniversări);
  • Traininguri diverse si suport real in dezvoltarea profesională;
  • Respect pentru fiecare coleg/ă în parte; work-life balance;
  • Oportunități reale de creștere / carieră;