Ispector Resurse Umane / Specialist HR -Administrare de personal & Salarizare

Posted 1 year ago

Candidatul Ideal / Cerinte:

  • Absolvent studii superioare;
  • Experienta minima in activitatea de administrare personal si salarizare;
  • Atestat inspector resurse umane – reprezintă avantaj;
  • Cunoasterea unor softuri contabile – prezinta un avantaj;
  • Foarte bune cunostinte de legislatia muncii;
  • Cunostinte operare PC – MsOffice (Word, Excel);
  • Atitudine proactiva, spirit de echipa, flexibilitate;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare, atentie la detalii;
  • Capacitate de prioritizare a sarcinilor si de organizare;
  • Abilitati analitice si de rezolvare a problemelor, munca in echipa;

Responsabilitati:

– Pregatirea documentelor de personal: contracte de munca, acte aditionale, decizii de incetare/suspendare, etc.; – Operare REVISAL, aplicația oficială, modul REVISAL din SAGA C/PS;
– Transmiterea in Revisal a tuturor modificarilor intervenite la nivel de CIM;
– Mentinerea relatiei cu institutiile statului (ITM, ANOFM, CNPP, CAS etc.);
– Completarea si eliberarea adeverintelor solicitate;
– Intocmirea rapoartelor specifice resurselor umane;
– Raspunsuri legislative pe spete;
– Arhiveaza și pastreaza documentele in conformitate cu legislatia în vigoare;
– Are responsabilitatea actualizarii bazei de date cu documentele aflate la dosarele de personal;
– Verificarea pontajelor lunare pentru calculul salarial;
– Gestionează evidențele concediilor de odihnă/concediilor medicale/rețineri din salarii; – Efectuarea calculului salarial lunar și întocmirea declarației 112 pentru clienții din portofoliu;

Ce îți poate oferi echipa:
Proiecte variate, șansa de a acumula rapid experiență diversificată;
Locație centrală – COTROCENI, accesibilă, aproape de metrou și mijloacele de transport în comun;
Autonomie decizională și libertate de acțiune pentru clienții alocați (de la primul contact);
Evenimente de companie (teambuildings, ieșiri, aniversări;)
Pachet salarial corelat cu experienta și diverse bonusuri per proiecte;
Respect pentru work-life balance;
Oportunități reale de creștere / carieră;
*Salariul este stabilit la interviu si se va tine cont de experienta si expertiza, fiind corelat cu acestea;